Agjencia Zhurnal.mk.

Komuna e Gazi Babës do të dhurojë mjete financiare për familjet e të pësuarve në aksidentin e autobusit

Shkup, 24 nëntor – Kryetari i komunës së Gazi Babës, Boban Stefovski sot dorëzoi propozim Vendim për ndarje të ndihmës financiare, për familjet e të pësuarve në aksidentin që ndodhi në Bullgari.

Siç informojnë nga komuna, kryetari kërkesën për mbajtje të seancës e dorëzoi te Këshilli komunal.

“Në këto momente të rënda të pikëllimit në Republikën e Maqedonisë, solidariteti dhe humanizmi duhet të jenë udhërrëfyes për të gjithë ne. Për atë qëllim, në mëngjes dorëzova kërkesë te kryetarja e Këshillit të komunës së Gazi Babës, Dijana Ilievska për mbajtje të seancës së Këshillit në të cilën propozoj sjellje të vendimit për ndarje të ndihmës financiare për familjet e të pësuarve në aksidentin në Republikën e Bullgarisë”, thotë kryetari i komunës Stefkovski.

Me këtë vendim Gazi Baba do të përfshihet në aksionin humanitar të organizuar nga Kryqi i Kuq për sigurimin e ndihmës financiare për familjet e të pësuarve.

Related posts

Kryeparlamentari Xhaferi priti në takim homologen e tij zviceriane, Irene Kelin

Z.H

Ahmeti: Sot u shkrua edhe një copëz historie në qeverinë e vendit tonë

D V

MPJ: Konsulli bullgar nuk kishte të drejtë të merrte pjesë në inspektimin e Komisionit për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More