Agjencia Zhurnal.mk.

Kompanitë akorduese Mansory dhe MTM punuan përsëri së bashku, dhe rezultati është spektakolar

Në Mansory, ata ishin përgjegjës për pjesën e jashtme dhe kabinën, dhe puna rreth motorit Urus u krye nga kompania pas shkronjës MTM.

 

Kjo nuk është hera e parë që kompanitë gjermane të akordimit Mansory dhe MTM kanë bashkuar forcat në një projekt të përbashkët të përsosjes së makinave dhe kanë përdorur SUV Urus të Lamborghini si bazë për krijimin e tyre të fundit, i cili vlerësohet se e bëri kompaninë e famshme italiane financiarisht më të mirë se kurrë.

Ajo që e dallon Mansory ‘n’ MTM Urus nga krijimet e ngjashme në pasardhësin shpirtëror të LM002 të famshëm nuk janë rrotat e mëdha dhe disa elementë të rinj të trupit të karbonit, por rezultati i punës që ata ishin përgjegjës në MTM, e cila fshihet nën mbulesën e përparme.

Urus (i cili nuk ka emblemën Lamborghini) ende përdor një motor 4-litërsh biturbo V8, i cili, pas të gjitha ndryshimeve që janë bërë, zhvillon 1001 kuaj fuqi dhe (e kufizuar elektronikisht!) 1250 Nm çift rrotullues në vend të standardit 650 kuaj fuqi dhe 850 Nm në të dy akset përgjegjëse për transmisionin automatik me 8 shpejtësi të modifikuar të ZF.

Të dhënat e performancës nuk janë zbuluar, por nuk ka dyshim se do të jetë më e mirë se performanca e Urus-it standard (me emblemat e Lamborghini) që zhvillon shpejtësi 305 km/h dhe nga 0 në 100 km/orë e arrin për 3.6 sekonda. 

Related posts

Studimi: Veturat elektrike janë shumë më miqësore me mjedisin sesa motorët me djegie

D V

Mazzanti Evantra Pura, vetura italiane me “zemër” amerikane

D V

Filloi testimi i një motoçiklete revolucionare, pritet një rekord i ri shpejtësie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More