Agjencia Zhurnal.mk.

Komemoracion për ambasadorin Ramadan Nazifi në MPJ

Shkup, 16 shtator– Në Ministrinë e Punëve të Jashtme sot do të mbahet komemoracion me rastin e vdekjes së ambasadorit të Maqedonisë së Veriut në Berlin, Ramadan Nazifi.

 

Komemoracioni do të mbahet në amfiteatrin e Ministrisë me fillim në orën 12:00.

Ambasadori Nazifi ndërroi jetë pa pritur në Berlin më 3 shtator në moshën 60-vjeçare, ndërsa u varros në vendin e tij të lindjes, Radushë, më 7 shtator.

Ramadan Nazifi karrierën diplomatike e filloi në vitin 1995. Punoi në disa drejtori të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Angazhimin e parë diplomatik e pati në Ambasadën e vendit në Bon, ndërsa ishte edhe ministër-këshilltar në Ambasadën në berlin.

Prej vitit 2009 deri në vitin 2013 ishte ambasador në Zvicër, ndërsa prej vitit 2019 e kreu funksionin e ambasadorit në Gjermani.

Related posts

VMRO-DPMNE: Në Bullgari po përgatiten kushte të reja për Maqedoninë

Z.H

Shaqiri: Siguria kibernetike, faktor i rëndësishëm në procesin e digjitalizimit

R Zh

Dimitrov: Nëse njëra palë bën lëshime dhe tjetra qëndron, kjo sjell humbje të plotë dhe fitore të plotë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More