Agjencia Zhurnal.mk.

Kolonë deri në 2 kilometra, pritje të gjata nëpër pika kufitare

Bashkatdhetarë të shumtë edhe për këto festa të fundvitit kanë marrë rrugën për në vendlindje. Por diasporës kosovare për të hyrë në Kosovë po i duhet të presin në pikat kufitare.

Në hyrjen e pikës kufitare në Jarinje qytetarët po presin deri në katër orë e kolonat janë bërë deri në 2 kilometra.

Ndërsa në pikën kufitare Dheu i Bardhë qytetarët po presin për të hyrë në Kosovë për më shumë se dy orë.

Pritje të gjata janë edhe në Merdar, e Muçibabë. Kështu bëhet e ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

Related posts

Zbulohen detaje të reja: Ja çfarë dyshohet të ketë bërë Sokol Halili një natë më herët në oborrin e QKUK-së

Xh M

Kosnett falënderon Kosovën për ofrimin e mbrojtjes dhe strehimin e afganëve

Redaksia

Zyrtarë të lartë në Kosovë me nga pesë vende pune, vështirësi në parandalimin e konfliktit të interesit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More