Agjencia Zhurnal.mk.

Klubi “Wolf” nga Tetova fiton pesë medalje në kampionatin e Kickboxit në Shqipëri

Klubi i kickboxit “Wolf” nga Tetova ka shkëlqyer në kampionatin Ndërkombëtar të këtij sporti të zhvilluar në kryeqytetin e Shqipërisë në Tiranë. Klubi tetovar në këtë event arriti të “rrëmbejë” pesë medalje të arta.

Me vendin e parë e mbyllën garën, Alban Sherifi në disiplinën 94kg, Lilirjan Samiu në 95kg, Rron Sulejmani ishte më i miri në kategorinë deri në 24kg, Albi Samiu e kishte u kurorzua me të artën në 51kg dhe Adian Sulejmani fitoi vendin e parë në 25kg.

Gjithashtu trajneri i klubit “Wolf”, Hatip Murtezani mori mirënjohje nga Federata e Kickboxit të Shqipërisë si trajner i suksesshëm.

Klubi i kickboxit “Wolf” me 16 dhjetor do të marrin pjesë në gara profesionale, ku luftë do të ketë Alban Sherifi në disciplinën k1 fight.

Related posts

Real Madridi mund të ndryshojë qëndrim për të ardhmen e Arda Gulerit

D V

Aguero mund të bëjë rikthimin shokues në futbollin profesionist pas një telefonate emocionale

D V

Zyrtare: Shqipëria cakton edhe një miqësore më datë 3 qershor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy