Agjencia Zhurnal.mk.

Klubi i Onix do ta ndryshojë emrin në vitin 2022

Klubi Onix nuk do të mbajë më këtë emër, pasi ata  do të quhen FC Phoenix nga viti i ardhshëm.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i skuadrës, Ado Ferati për Radio ËEST gjatë një interviste dhënë për këtë medium.

Onix renditet në pozitën e tretë në grupin A të Ligës së Parë. Skuadra nga Dukagjini bën pjesë edhe në Kupën e Kosovës ku do të përballet me KEK-un.

Phoenix ka synime të qarta për futjen në Superligë.

Kapiteni i skuadrës, Enis Miranaj ka konfirmuar në të njëjtin emision se skuadra do të udhëtoj në janar për përgatitje në Shqipëri dhe presin formë të lartë në pranverë.

Related posts

Fajon në Berlin: Asnjë hapësirë depërtimit rus në Ballkan

Xh M

Nesër do t’i hiqet licenca për veprimtari turistike “Besa trans”-it

D V

VMRO-DPMNE will submit a resolution meant to define the Macedonian positions in the talks with Bulgaria

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More