Agjencia Zhurnal.mk.

Klubet shqiptare në Ligën e Konferencës: Laçi fiton, Vllaznia humbje minimale në Qipro, Teuta dhe Shkëndija pësojnë humbje me dy gola diferencë

Liga e Konferencës po i zhvillon ndeshjet e raundit të dytë eliminator, ku shtatë klube shqiptare do të jenë pjesën e mbrëmjes së sotme.

 

Rezultatin më të mirë deri më tani e ka marr Laçi që ka fituar ndaj Univ. Craiova të Rumanisë me rezultat 1-0.

Golin e vetëm në këtë takim e ka shënuar sulmuesi malazez Dejan Zarubica.

E mbyllim me fitore 1-0 ndaj rumunëve të Univ. Craiova dhe mendojmë për ndeshjen e kthimit! Vendosi Zarubica me golin e minutës së 35-të.Para Laçi!

Posted by K.F Laçi on Thursday, July 22, 2021

Vllaznia po ashtu ka marr një rezultat jo fortë të keq, pasi ka pësuar humbje si mysafir i qipriotëve të AEL Limmasol me rezultat 1-0.

Në anën tjetër kampioni i Shqipërisë, Teuta, edhe pse kishte kundërshtarë të dobët, si Inter Escalades që e kishte mposhtur Prishtina muaj më parë, ata u mposhtë në shtëpi me rezultat 2-0.

Kemi edhe 90 minuta të tjera në ndeshjen e kthimit për të tentuar kualfikimin në Uefa Conference League! #forcateuta🔵🔵

Posted by KF Teuta on Thursday, July 22, 2021

Edhe Shkëndija nuk po arrin ta tregojë vetën në garat evropiane, duke pësuar kësaj radhe nga Riga si mysafir me rezultat 2-0.

Shkupi, Shkëndija dhe Drita aktualisht janë duke i zhvilluar ndeshjet e tyre.

Related posts

Reali luan ndaj Osasunas për ta marrë kreun e tabelës – formacionet zyrtare

D V

Tifozi i ‘çmendur’ i Argjentinës bën tatuazh të gjithë emrat e lojtarëve që ishin pjesën në triumfin e Copa America

D V

Ish-portieri legjendar, Fabien Barthez po shijon karrierën e dytë të befasishme sportive në garat e shpejtësisë në automobilizëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More