Agjencia Zhurnal.mk.

Klubet e Ligës Premier nuk besojnë ende se si iu iku para syve – ku luante sezonin e shkuar Arnaut Danjuma që kualifikoi tutje Villarrealin në LK

Paraqitja e jashtëzakonshme e Arnaut Danjuma në ndeshje me Atalantan të enjten ka ngritur shumë pikëpyetje për klubet e Ligës Premier, që nuk e dalluan talentin e tij sezonin e kaluar.

Në sezonin 2020/21, sulmuesi holandez u paraqit në Championship për Bournemouthin, përpara se të bashkohej me Villarrealin në La Liga verën e kaluar.

Danjuma shënoi dy gola në stadiumin “Gewiss” të enjten për t’i dhënë kualifikimin në fazën e eliminimi direkt në Ligën e Kampionëve, skuadrës që janë kampion në fuqi në Ligën e Evropës.

24-vjeçari hapi rezultatin për Villarrealin vetëm tre minuta pasi nisi ndeshja, ndërsa golin e dytë e shënoi në minutën e 51-të, që ishte i treti për ekipin e tij.

Pavarësisht se ka humbur disa ndeshje për shkak të lëndimeve, Danjuma ka regjistruar 5 gola në La Liga dhe 4 gola në Ligën e Kampionëve.

Këmbëngulja e Emery për ta ofruar te Villarreal

Ishte trajneri i Villarrealit që kishte vendosur Danjuman në radarin e tij dhe ai ishte i bindur se afrimi i tij do të forconte ndjeshëm sulmin e ekipit.

Thuhet se transferimi i tij ‘Nëndetëses së verdhë’ i kushtoi 25 milionë euro.

Danjuma është një sulmues anësor i kompletuar dhe gjithashtu një lojtar që po bën progres të vazhdueshëm.

Nëse ai vazhdon pa lëndime, Danjuma mund të bëjë histori te Villarreali.

Related posts

Valon Berisha pas humbjes nga Jordania: Pësuam gola nga asgjë

D V

Agjenti i Jorginho hedh poshtë spekulimet: S’jam takuar kurrë me Alemany, duam rinovimin me Chelsea

Lea Muslija

KON: Olimpiada dhe Paralimpiada Dimërore e Pekinit na lanë shumë trashëgimi të çmuara olimpike

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More