Agjencia Zhurnal.mk.

Klopp refuzon thirrjen për t’i kërkuar falje afrikanëve për komentet e para disa ditëve, fajin ua lë gazetarëve

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka refuzuar thirrjet për t’i kërkuar falje kontinentit të Afrikës pas komenteve të kësaj jave në lidhje me Kupën e Kombeve Afrikane.

 

Pas fitores ndaj Arsenalit, Klopp pranoi se do të humbasë dy nga lojtarët e tij më të rëndësishëm në Mohamed Salah dhe Sadio Mane në detyrën ndërkombëtare kur ata të marrin pjesë në Kupën e Kombeve Afrikane në janar.

“Në janar, ka një turne të vogël në Afrikë, Anglia po luan ndeshje – Amerika e Jugut gjithashtu, mezi pret”, ka thënë Klopp para disa ditësh.

Që atëherë, Klopp ka lëshuar një përditësim mbi komentet e tij nga fundjava, megjithëse ai nuk kërkoi falje – në vend të kësaj ia la fajin gazetarëve.

Duke folur pas fitores 2-0 të Reds në Ligën e Kampionëve në shtëpi ndaj Portos, menaxheri i Liverpool u ankua.

“Nuk e kisha menduar kështu! Nuk e di pse e kuptoni kështu”, tha fillimisht Klopp.

Më pas Klopp u pyet nëse do t’i kërkonte falje Afrikës si kontinent, për të cilën ai u përgjigj: “Unë nuk e quajta atë një ‘kontinent i vogël’”.

“Ajo që doja të thosha ishte – thashë se nuk ka pushim ndërkombëtar deri në mars. Një turne i vogël në janar, thjesht doja të thosha se është ironike. Një i madh, ne humbim lojtarët tanë më të mirë për këtë turne”.

“Unë nuk e kam anglishten gjuhë amtare, por nëse doni të më keqkuptoni, nuk ishte qëllimi im. Ju bëtë diçka më shumë. Kjo nuk është shumë e lezetshme”, përfundoi gjermani. 

Related posts

Southgate është i bindur se Kane do të thyejë rekordin e golave të Rooneyt me Anglinë

D V

Hansi Flick: Para se të nënshkruaja me Gjermaninë, fola me dy klube të mëdha

D V

Nëna e Ronaldos tregon se çfarë i tha portugezi derisa ishte në bisedime me Manchester Cityn

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More