Agjencia Zhurnal.mk.

Klinaku i reagon Kurtit për luftën me një thënie të moçme

U.D., i kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, i ka reaguar kryeministrit Kurti për mundësinë për luftë në Kosovë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sërish ka folur për mundësinë e një lufte në Kosovë, duke thënë se Serbia aktualisht po armatos fuqishëm ushtrinë e saj me pajisje që i merr nga Rusia dhe Kina.

Në mesin e shumë personave, ndaj deklaratës së Kurtit ka reaguar edhe Faton Klinaku.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, ai ka shkruar “Kjo çështja e luftës po bëhet si çështja e atij bariut që nuk i besonte më askush se ujku po ia han delet”.

Related posts

Sveçla: Gjashtë terroristë po trajtohen në Novi Pazar, Serbia t’i dorëzojë ata

D V

Trajkoviq: Kam informacione se janë vrarë më shumë se tre serbë, dikush negocioi për ta nxjerrë atë grup nga Kosova

D V

Sekretari Blinken: Sulmet ndaj policisë janë të papranueshme, Kosova e Serbia ti kthehen menjëherë dialogut

D V
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!