Agjencia Zhurnal.mk.

Kjo pulë është shumë e kërkuar në Tajlandë – çmimi bazohet në peshën e këmbëve

Kjo është një e pulë e rrallë me 4 këmbë të mëdha regjistruar në Tajlandë.

 

Një gjel tre muajsh Dong Tao, i quajtur Rod Ma, i cili ka lindur me aftësi të kufizuara, jeton në një fermë lokale pulash në pronësi të Vasan Kanphian në Provincën Lampang.

“Rod Ma ka katër këmbë të mëdha që kur u zvordh për shkak të çrregullimeve gjenetike. Babai dhe nëna e tij janë të shëndetshëm”, thotë fermeri.

Pulat Dong Tao karakterizohen nga këmbë të mëdha. Mishi konsiderohet si një ëmbëlsirë e jashtëzakonshme dhe shërbehet në restorantet më të shtrenjta dhe çmimi përcaktohet bazuar në peshën e këmbëve.

Çmimet e shitjes së pulave Dong Tao në Tajlandë ndryshojnë midis 150 dhe 500 euro. Rod Ma do t’i sillte pronarit shumë para, por ai përsëri do ta shmangë tenxheren për shkak të paraqitjes së tij “demonike”. 

Related posts

E dini si vilen boronicat: Kjo temë ka krijuar habi në rrjetet sociale

Lea Muslija

E pazakontë, babai i Meghan Markle do të hedhë në gjyq të bijën dhe princ Harryn për këtë arsye

D V

Katër gjëra në banjë që kanë më shumë baktere

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More