Agjencia Zhurnal.mk.

Kjo makinë “luksoze” është prej vitesh në një parking në Angli – askush nuk e di se kush e zotëron, apo pse e lanë atje

Një park në qendër të qytetit në Hull përmban një sekret misterioz – një makinë “luksoze” të cilësisë së mirë që ka qëndruar, me sa duket e harruar, për disa vjet.

 

Nën një “batanije pluhuri”, Morris Minor 1000 i vitit 1995 me durim pret udhëtimin e tij të ardhshëm, pritje që duket se ka zgjatur disa vjet.

Shenjat e vetme të veprimtarisë së fundit duket se kanë qenë gishtat e rastit që kalojnë duke krijuar shkronja dhe vija në pluhur.

Çdo ditë, asaj i bashkohen qindra automjete të tjera në parkingun shumëkatësh të King William House në Hull’s Market Place vetëm që të gjithë të largohen më pas.

Udhëtarët, blerësit dhe turistët vijnë e shkojnë, por Morris Minor mbetet një veçori statike në heshtje nën dritat e zbehta të bllokut të kullës prej betoni, e cila tani është shtëpia e saj.

Një kontroll i shpejtë i të dhënave të disponueshme për publikun në faqen e internetit të DVLA siguron disa të dhëna të kufizuara në lidhje me historinë e makinës klasike, por jo pronësinë e saj misterioze.

Automjeti nuk është taksuar që nga qershori 2019.

Sa kohë ka qenë në parkingun e makinave? Nuk është saktësisht e qartë, edhe pse mund të jetë pak më shumë se katër vjet.

Dhe përtej kësaj, identiteti i pronarit mbetet – të paktën tani për tani – i panjohur. 

Related posts

Arrin vetura elektrike Chevrolet Camaro

D V

Policia franceze porosit 26 makina sportive Alpine A110

D V

DS po bëhet një markë plotësisht elektrike nga viti 2024

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More