Agjencia Zhurnal.mk.

Kjo është porosia e Afrim Gashit për këtë 28 nëntor

Shkup, 28 nëntor – Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook ka uruar të gjithë shqiptarët për ditën e flamurit.

Gashi ka rikujtuar se 28 nëntorin shqiptarët përveç si ditë të mëvetësisë e kujtojnë edhe për ditëlindjen e komandantit legjendar Adem Jashari duke thënë se pikërisht kjo datë është koincidenca që përsëritet për t’i rikthyer kujtimet se shqiponja dykrenore mund të valojë e lirë vetëm nëse ka bij që janë në gjendje ta japin jetën për të.

Related posts

Kopp: Çështja e Kushtetutës nuk duhet të përdoret si justifikim për të mos zbatuar reformat

Xh M

Armend Dallku: Edhe ne i kemi bërë tashmë lëvizjet tona në merkato

Redaksia

Gir dhe Bomgartner: Reformat dhe bisedimet me Bullgarinë janë rruga drejtë anëtarësimit në BE

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More