Agjencia Zhurnal.mk.

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Real Madrid vazhdoi rekordin e tij qind për qind në Ligën e Kampionëve këtë sezon me një fitore të shkëlqyer 4-2 ndaj Napolit në Santiago Bernabeu. Dy gola të vonshëm siguruan fitoren, i pari nga të cilët erdhi nga 19-vjeçari Nico Paz, i cili shënoi golin e tij të parë për klubin në këtë proces.

Paz hyri në ndeshje në pjesën e dytë me rezultatin e barabartë 2-2. Megjithatë, ishte ai që dëshmoi se ishte krijuesi i diferencës, duke gjuajtur nga jashtë zonës së penalltisë për t’i dhënë epërsinë Real Madridit.

Ishte një moment krenarie për Paz, i cili përshkroi emocionet e tij në një intervistë pas ndeshjes me Movistar+.

“Unë jam shumë i lumtur. Kjo është një ëndërr. Për një moment nuk mund ta besoja. Ndihem shumë i lumtur që kam ndihmuar ekipin”, ka thënë fillimisht Paz.

Paz zbuloi gjithashtu urimet që ka marrë nga grupi i Real Madridit për shënimin e golit të tij të parë për klubin.

“Shokët e mi të skuadrës në akademi më përgëzuan, ashtu si e gjithë skuadra. Ne jemi një grup i mrekullueshëm. Ancelotti më përgëzoi”, përfundoi 19-vjeçari.

Spanjolli ka mundësi të lërë gjurmë në skuadrën e Real Madridit për shkak të krizës së vazhdueshme të lëndimeve, dhe ai sigurisht që ka vulosur autoritetin e tij me atë gol kundër Napolit. Ai tani mund të shtyjë për të fituar një vend titullari kundër Granadës të shtunën. 

Related posts

Atletico Madridi nuk përjashton largimin e yjeve të mëdhenj në verë

D V

Gravesen: Zidane më tha se janë vetëm tre skuadra që ai do të drejtonte

D V

Van Dijk po ‘çmendet’ nga dy bashkëlojtarët e Liverpoolit që vazhdojnë të tallen me të, duke ia përmendur fjalët e Messit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy