Agjencia Zhurnal.mk.

Kinë, nga Hefei u nis treni i dymijtë i mallrave për në Evropë

Një tren mallrash Kinë-Evropë, që transportonte 100 kontejnerë me frigoriferë dhe pajisje të tjera, u nis nga Hefei, kryeqendra e provincës lindore kineze të Anhui, drejt qytetit rus të Vorsino, duke shënuar kështu udhëtimin e 2000-të që nga fillimi i shërbimit në vitin 2014, citon “Xinhua”.

 

Shërbimi i trenave të mallrave Kinë-Evropë nga Hefei është zhvilluar me shpejtësi vitet e fundit, me një gamë operacionale që është rritur nga më pak se 200 trena në tre vjet në mbi 600 në një vit.

Aktiviteti i shërbimit është rritur nga frekuenca e një ose dy trenave në muaj në 12-15 në javë.

Related posts

Austria futet në izolim kombëtar nga 22 nëntori

D V

SHBA: Anëtari i dyshuar i Shtetit Islamik pritet ta pranojë fajësinë

D V

Teleskopi më i avancuar në botë nis misionin – ai do të sjell imazhe më të qarta nga kozmosi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More