Agjencia Zhurnal.mk.

Kina dhe Gjermania do të zhvillojnë raundin e 6-të të bisedimeve ndërqeveritare

Kryeministri kinez Li Keqiang dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të bashkëkryesojnë raundin e gjashtë të konsultimeve ndërqeveritare nëpërmjet lidhjes me video të mërkurën, bëri të ditur të martën zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze Wang Wenbin.

Takimi do të përqendrohet në ndryshimin e klimës, pandeminë e COVID-19 dhe bashkëpunimin ekonomik.

Related posts

Bërnabiq: Vizioni i Ballkanit të Hapur është vizion i Serbisë

I Z

Presidenti i Këshillit Evropian bën thirrje për reforma në sistemin e OKB-së

Xh M

SHBA-ja thirrje rivalëve ndërluftues në Sudan t’i japin fund “konfliktit brutal”

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!