Agjencia Zhurnal.mk.

Kim Kardashian i pagoi 20 milionë dollarë kesh dhe 3 milionë shtesë ish-burrit të saj për ta mbajtur shtëpinë e ish-çiftit

Ajo ra dakord t’i paguante burrit të saj Kanye West 20 milionë dollarë (17.1 milionë euro) për rezidencën e tyre në Hidden Hills në mes të divorcit të tyre.

 

Por me sa duket kjo nuk është e tëra që Kim Kardashian ka paguar për tërësinë e vendbanimit të saj, shkruan DailyMail.

40-vjeçarja pagoi tre milionë dollarë (2.5 milionë euro) shtesë për përmbajtjen e shtëpisë së madhe, sipas TMZ.

Faqja e internetit vë në dukje koleksionin mbresëlënës të artit të çiftit, të cilin ata e kishin grumbulluar gjatë viteve, me gjasë të faktorizuar në çmimin e lartë.

TMZ raportoi javën e kaluar se Kim kishte rënë dakord të mbante shtëpinë e ish-çiftit. Thuhet se ajo i pagoi atij 20 milionë dollarë (17.1 milionë euro) para të gatshme vetëm e vetëm për ta mbajtur atë.

Reperi 44-vjeçar zyrtarisht ‘nënshkroi mbi të drejtat e tij mbi pronën’ dy javë më parë, sipas TMZ, duke e bërë ish-in e tij pronaren e vetme të pronës që ata blenë së bashku shtatë vjet më parë.

Ajo ka jetuar atje me katër fëmijët e tyre: North, tetë vjeçe, Saint, pesë vjeç, Chicago, tri vjeçe dhe Psalm dy vjeç, që nga paraqitja e kërkesës për divorc në shkurt.

Burimi pranë çiftit vazhdoi të thoshte në media se negociatat mes të dyve ishin ‘jashtëzakonisht të përzemërta’ dhe se Kim pagoi me para në dorë për të lehtësuar procesin.

Çifti bleu rezidencën në vitin 2014 për 20 milionë dollarë dhe Kanye bëri një ridizajnim të plotë të shtëpisë me ndihmën e dekoruesit të brendshëm belg, Axel Vervoort. 

Related posts

Beyonce vë në pah këmbët e tonifikuara me një fustan të shkurtër të gjelbër

D V

Bella Hadid pranon se ajo qan pothuajse ‘çdo ditë’ dhe ‘çdo natë’

D V

Amarda Toska shtatzënë për herë të tretë? Moderatorja dhe zbulon të vërtetën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More