Agjencia Zhurnal.mk.

Kifle të buta pa tharmë, mund të qëndrojnë të freskëta për disa ditë!

Janë ideale kur nuk keni kohë për brumë të mbrujtur, sepse posa t’i gatuani mund t’i piqni.

 

Përbërësit:

– 500 g miell të bardhë të butë;
– 3 lugë pluhur për ëmbëlsira;
– 250 g djathë të freskët;
– 1 dcl qumësht;
– 1 dcl vaj;
– 2 të bardhë të vezëve;
– 2 lugë të vogla kripë;
– të verdhë të vezëve për lyerje.

Përgatitja:

Përzieni miellin, pluhurin e ëmbëlsirave dhe kripën, shtoni qumësht, vaj, të bardhët e vezëve dhe në fund djathin e freskët dhe ngjishni brumin.

Menjëherë rregulloni në 4 petë dhe hapni një nga një dhe pritini në forma trekëndëshi.

Në pjesën e gjerë të trekëndëshit vendosni mbushje sipas dëshirës: proshutë, djathë, pancceta dhe pastaj bëni në formë kiflesh.

Lyeni me të verdhët e vezëve. Meqenëse brenda brumit tashmë ka djathë të freskët, mund t’i lini edhe të zbrazëta.

Furrën nxeheni në 180 gradë Celsius dhe piqni kiflet 25 – 30 minuta derisa të marrin ngjyrë të artë.

Ju bëfshin mirë!

Related posts

Makarona Penne me salsiçe të freskët dhe rukola

D V

Kofshë pule në salcë kremoze: Mish i butë dhe i shijshëm, që do t’i kënaqë të gjithë!

D V

Byreçka me djathë dhe mjaltë – Shija e pabesueshme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More