Agjencia Zhurnal.mk.

Kievi zgjohet me shpërthime, alarmet për sulem ajrore lëshohen kudo

Një shpërthim ndodhi mëngjesin e kësaj të diele në Kiev nga forcat ruse.

 

Sipas kryebashkiakut lokal, infrastruktura në zonën e Brovary, në periferi të Kievit, u dëmtua rëndë.

Kryebashkiaku Igor Sapozhko nuk dha detaje nëse ka pasur viktima apo dëme të konsiderueshme të shkaktuara.

Alarmet për sulm ajror janë lëshuar pothuajse në çdo rajon të Ukrainës në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Related posts

E veçantë në Australi – Protestues me kali të bardhë kundër masave COVID-19

D V

Tërmeti të shtunën në Kinë, pamje që tregojnë dridhjet dhe panikun që shkaktoi edhe te disa kafshë

D V

Në Çeki nis operacioni i pastrimit, pas tornados

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More