Agjencia Zhurnal.mk.

KFF Mitrovica nuk ka të ndalur, shënon 20 gola në dy ndeshjat e para kampionale!

Kampionet e Kosovës, vashat e KFF Mitrovicës e kanë filluar edicionin e ri me një formë të jashtëzakonshme, shkruan Gazeta Olle.

Pasi e mposhtën Lirinë me rezultat të thellë 12-0 në xhiron e parë, tani mitrovicaset kanë fituar 0-8 në udhëtim te Malisheva.

Mund të jetë një imazh i 2 persona, personat duke marrë pjesë në sporte, njerëz në këmbë dhe bar

Në ndeshjen e zhvilluar sot, Kryeziu realizoi tre gola, Biqkaj dy, ndërsa me nga një gol ndihmuan skuadrën Musaj, Gjegji dhe Tahiri.

Sezon i nisur për mrekulli nga futbollistet të cilat drejtohen nga trajnerja, Suada Jashari, ku në dy takimet e para kampionale kanë arritur të shënojnë plot 20 gola.

/Gazeta Olle/

 

 

Related posts

Takim i presidentit Pendarovski me përfaqësues të Drejtorisë për Zbulim Financiar

Z.H

Rusia dëshiron luftë në Ballkan, këtë dëshirë mund ta realizojë përmes Serbisë!

I.A

Atanasov: Politika është thellë e përfshirë në arsim

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More