Agjencia Zhurnal.mk.

Këto janë tetë skuadrat çerekfinaliste të Kupës së Kosovës, dy prej tyre nga Liga e Parë

Sot u mësua emri i skuadrës së fundit që i bashkohet çerekfinales së Kupës së Kosovës.

Llapi ka triumfuar me rezultat 2-0 në udhëtim te Ferizaj, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin me bari sintetik, shkruan Gazeta Olle.

Përveç Llapit, këto janë shtatë skuadrat që e siguruan biletën drejt çerekfinales: Gjilani, Ramiz Sadiku, Ulpiana, Onix, Drita, Ballkani dhe Prishtina.

Gjashtë skuadra çerekfinaliste garojnë në elitën e futbollit kosovar, teksa Ramiz Sadiku dhe Onix mbeten dy skuadrat e vetme të Ligës së Parë që kanë arritur kaq larg.

Komisioni i Garave ka vendosur që shorti për rrethin e çerekfinales së Kupës së Kosovës të mbahet të enjten (më 10 shkurt).

Tërheqja e shortit bëhet në selinë e FFK-së, në orën 13:00.

/Gazeta Olle/

Related posts

Epilimi laserik – Principi i punës

Z.H

Në Dibër tanimë një muaj nuk ka asnjë të infektuar me Covid

Z.H

Nesër protestohet para “Higjienës Komunale”, Mazneva i ka larguar nga puna 112 punëtorë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More