Agjencia Zhurnal.mk.

Këta janë kundërshtarët e Prishtinës dhe Dritës në raundin e dytë në Conference League

Me triumfin e mbrëmshëm ndaj Decic, Drita është kualifikuar në raundin e dytë kualifikues të garës më të re evropiane, Europa Conference League. Gjilanasit triumfuan 3:1 me rezultat të përgjithshëm, duke triumfuar 2:1 në shtëpi dhe 1:0 në udhëtim.

Por, në raundin e dytë kualifikues, ish-kampionen e Kosovës do ta presë punë shumë e vështirë. Ata do të ndeshen me ekipin e njohur holandez, Feyenoord.

Megjithatë, Drita do të synojë të shkojë sa më lart që mundet dhe të provojë kualifikimin në fazën e grupeve të kësaj gare. Ndeshja e parë mes tyre zhvillohet më 22 korrik në Prishtinë, kurse ajo e kthimit një javë më vonë në Holandë.

Përveç Dritës, në këtë raund do të garojë edhe kampionia e Kosovës, Prishtina. “Plisat” u mposhtën në raundin e pare kualifikues të Champions Leagues nga Ferencvaros dhe tani do të garojnë në raundin e dytë kualifikues të Conference League.

Related posts

Newcastle synon revolucionin ta vazhdojë me Jose Mourinhon

D V

Festa e ‘çmendur’ e futbollistëve të Realit pas triumfit në gjysmëfinale ndaj Manchester Cityt

D V

“Ronaldo ka ende për të dhënë për Portugalinë“, Kalari nuk pranon stolin për sulmuesin porguez: Mund të fitonin 6-1 edhe me atë në fushë

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More