Agjencia Zhurnal.mk.

Këta janë dy të arrestuarit për aksidentin fatal në Prizren

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, në lidhje me aksidentin tragjik në Prizren, në të cilin ndërruan jetë tre persona.

Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se bëhet fjalë për Irfan Hotin nga fshati Dejnë dhe Arlind Sylën nga Gjakova, të dy rreth moshës 20-vjeçare.

Një natë më parë, Kosova është tronditur nga një aksident në të cilin humbën jetën tre persona dhe tre të tjerë u lënduan.

Në anën tjetër, Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se është arrestuar shoferi, i cili ka goditur këmbësorët.

“AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET- Autostrada-Ibrahim Rugova, (km-15) 16.12.2023-22:45. Gjatë ngasjes në autostradë i dyshuari kosovar dyshohet se ka humbur kontrollin mbi veturën dhe për pasojë ka goditur tre persona meshkuj kosovar-këmbësorë. Si pasojë, tre personat e goditur kanë humbur jetën, ndërsa tre të tjerë kanë pësuar lëndime dhe janë dërguar për tretman mjekësor. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori i rastit dhe me vendimin e tij (tre) trupat e pajetë pasi është konstatuar vdekja e tyre nga ekipi mjekësor, janë dërguar në IML për obduksion. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. Hetimet lidhur me këtë aksident janë duke u kryer nga njësitet relevante policore.”

Related posts

Vendimi për dinarin, Osmani dhe Hovenier diskutojnë për propozimet që ofrojnë zgjidhje për planin e tranzicionit

D V

Motra e Ganimete Musliut thotë se deputetja e kaloi me sukses operacionin

D V

Vdekja e katërvjeçares – Ministri Vitia në pritje të raporteve për të marrë masa

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy