Agjencia Zhurnal.mk.

Këshilltari i Shtetit dhe ministri i Jashtëm kinez Wang Yi do të vizitojë Tiranën

Tirana do të jetë pjesë e një turneu treditor që këshilltari i Shtetit dhe ministri i Jashtëm kinez Wang Yi do të ndërmarrë nga 27 deri më 29 tetor. Lajmi u dha të hënën nga zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze Wang Wenbin, përcjell “Xinhua”.

 

Fillimisht shefi i diplomacisë kineze do të vizitojë Greqinë, më pas Serbinë, Shqipërinë dhe Italinë.

Në këto vizita, Wang është ftuar nga ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias, ministri i Jashtëm serb Nikola Selakoviç, ministrja e Jashtme shqiptare Olta Xhacka dhe ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio.

Related posts

COVAX do të dërgojë vaksina në zonat e konfliktit

D V

Shkon në 304 numri i të vdekurve nga tërmeti në Haiti

Redaksia

Zbulohet fosil i një dinozauri të ri rreth 200 milionë vjeçar

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More