Agjencia Zhurnal.mk.

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

Këshilltari i Lulzim Bashës Martin Henze i ka shkruar një koment në Twitter ambasadores Yuri Kim duke i treguar se sa personalitet i shquar është Sali Berisha.

 

“Ambasadore, ata bëjnë njerëz si Sali Berisha, i cili ka bërë shumë për Perëndimin dhe Shqipërinë, një njeri të Perëndimit, natyrisht, si çdo qenie njerëzore gjithashtu ka bërë gabime, por ato janë të parashkruara dhe i vendosin në anën tjetër me kriminelët, kjo nuk është gjë e mirë” shkruan Henze mbi një fotografi të Yuri Kim e cila shoqërohej nga ministrat Niko Peleshi dhe Elisa Spiropali.

Pavarësisht se shumë e konsiderojnë si personazh të trilluar, Henze është një person real. Ai i është shitur audiencës shqiptare si krahu i djathtë i Angela Merkel, më vonë si zyrtar i lartë CDU-së, pastaj si këshilltar i CDU-së, pastaj si ekspert gjerman, dhe në fund thjesht si një gjerman që e ka punësuar Lulzim Basha për të marrë leksione në Twitter prej tij. (TemA)

Related posts

Makinë 70mijë EURO? Arben Ahmetaj përgënjeshtron ‘zemrat e zjarrta’: Lajm qorr e thuthuq kur ngatërron Bentley me Hyundai…

D V

Në Tiranë makina përplaset me motorin

N E

SPAK i përgjigjet Metës: Ministrat e rinj nuk janë nën hetim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More