Agjencia Zhurnal.mk.

Këshilli për siguri kombëtare të Bullgarisë do të diskutojë për Maqedoninë e Veriut

Sofje, 10 janar – Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev për sot ka thirrur takim të Këshillit këshillëdhënës për siguri kombëtare.

Siç ka njoftuar korrespondenti i MIA-s në Sofje, tema është “Integrimi i Ballkanit perëndimor në BE. Roli i Bullgarisë në zgjerimin e BE-së dhe procesin e stabilizimit dhe asociimit: Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë”.

Në të do të marrin pjesë liderët e të gjitha partive parlamentare dhe koalicioneve në Kuvendin kombëtar të 47-të të Bullgarisë, kryesuesit të saj Nikolla Minçev si dhe nënkryetaren e shtetit, Ilijana Jotova.

Related posts

Disa komuna të Shkupit pa rrymë

D V

OSBE/ODIHR do t’i shpallë vlerësimet e para për zgjedhjet

D V

Siljanovska Davkova fitoi në 60 komuna, Pendarovski në tre, Osmani në 15, Taravari dhe Dimitrievski në një komunë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky