Agjencia Zhurnal.mk.

Këshillë e thjeshtë, por do t’ju ndihmojë të mos hani gjatë natës

Ky truk i thjeshtë parandalon shëtitjet e natës në frigorifer. Gjithashtu, ndihmon për t’iu përmbajtur çdo diete. Nëse e keni zakon të hani natën dhe kjo ndikon në paraqitjen tuaj, nutricionistët kanë një këshillë për ju. Ata rekomandojnë bërjen e një dushi për të luftuar ngrënien e natës.

 

Edhe nëse zgjoheni në tre me një ndjenjë të padurueshme urie, futuni menjëherë në banjë dhe qëndroni nën dush. Në çdo rast, një dush intensiv në temperaturën e dhomës jo vetëm që do të ndihmojë në uljen e oreksit në mbrëmje, por në përgjithësi largon vëmendjen nga mendimet për ushqimin.

Pas dushit do të reduktoni nervozizmin dhe dëshirën për të ngrënë. Përveç kësaj, dushi ka edhe një efekt relaksues.

Related posts

Njerëzit po e kuptojnë gabimin e makinës larëse që i bën peshqirët e tyre të kundërmojnë dhe po ndryshon mënyrën se si lajnë rrobat

Lea Muslija

Safiri i kaltër më i madh në botë, guri i çmuar 310 kilogramësh zbulohet në Shri Lankë

D V

Si të bëheni versioni më i mirë i vetes, 10 këshilla

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More