Agjencia Zhurnal.mk.

Kërkuan lirimin/ Burg për ish-zv.ministrin dhe biznesmenin e arrestuar për “Sterilizimin”

Ish-zv.ministri i Shëndetësisë Klodian Rrjepaj dhe biznesmeni Ilir Rrapaj u arrestuan nën akuzë për koncesionin e Sterilizimit

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka lënë në fuqi ditën e sotme masat e”Arrestit me burg” të vendosur për  për ish-zv ministrin e shëndetësinë Klodian Rrjepaj dhe biznesmenin Ilir Rrapaj.

Ish-zyrtari dhe biznesmeni u arrestuan nën akuzë për për koncesionin e sterilizimit, teksa ata kishin apeluar vendimi npër masën, të dhënë nga gjykata e Shkallës së Parë.

Related posts

Sot mbush 81 vjeç, Veliaj nderon me “Medaljen e Mirënjohjes” aktorin e madh, Viktor Zhusti

Xh M

Kongresi i PS- Veliaj: Tirana, model i suksesshëm i qytetit agjent të zhvillimit ekonomik

Xh M

Koçiu: Do transformojmë qendrat shëndetësore. 17 struktura spitalore autonome deri në 2027

Xh M