Agjencia Zhurnal.mk.

Kërkohet përjashtimi me 10 ditë nga Kuvendi i Berishës dhe tre deputetëve të PD-së

Partia Socialiste do të kërkojë përjashtimin me 10 ditë nga Kuvendi të kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe tre deputetëve të tjera të kësaj force politike.

Mësohet se do të kërkohet përjashtimi i Berishës, si dhe Flamur Nokës, Belind Këlliçit dhe Edi Palokës.

Seanca e djeshme plenare në Kuvend u shoqërua me tensione dhe debate, teksa njëkohësisht jashtë ambienteve, po zhvillohej protesta e opozitës.

Deputetë të PS-së kërkuan përjashtimin e Berishës, me pretendimin se ky i fundit kishte përdorur gjuhë seksiste për disa ministre të qeverisë.

Por Berisha bllokoi foltoren së bashku me disa deputetë dhe më pas u vendos që seanca të ndërpritej. 

Related posts

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

Xh M

Atentati ndaj Martin Bardhi, “Në Shënjestër” zbardh dosjen

Xh M

Greqia paralajmëron sërish Shqipërinë, Athina letër BE: Pa u zgjidhur çështja e Belerit, nuk ka pajtim për hapjen e negociatave

Xh M