Agjencia Zhurnal.mk.

Kërkohet paraburgim ndaj tre personave për trafikim me njerëz

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në Gjilan, ndaj të pandehurve B.H., B.A. dhe H.B., të cilët gjenden nën masën e ndalimit 48 orësh.

 

Sipas kërkesës ekziston dyshimi i bazuar se të pandehurit B.H. dhe B.A., në disa lokacione të ndryshme në komunën e Gjilanit, për qëllime të shfrytëzimit seksual kanë trafikuar të dëmtuarën A.H., ashtu që e njëjta të ofroj shërbime seksuale me pagesë personave të ndryshëm.

Me këto veprime të njëjtit dyshohen se kanë kryer veprën penale “Trafikimi me njerëz”, të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Ndërsa, i pandehuri H.B., dyshohet për veprën penale ‘’Shërbimet seksuale të viktimës së trafikimit’’, të  KPRK-së.

Related posts

Një femre i grabitet çanta në Ferizaj, arrestohet një person

D V

​Bllokohen mbi 12 mijë euro në Kapshticë

D V

Elbasan/ Drogë në makinë, djali i vogël i Azem Hajdarit shoqërohet nga Policia bashkë me dy të tjerë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More