Agjencia Zhurnal.mk.

Kërkohet një person që është hedhur në ujrat e lumit Vardar

Shkup, 11 Dhjetor – Siç njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK), mëngjesin e sotëm një person është hedhur në ujërat e lumit Vardar.

“Në orën 06:00, Qendra për Menaxhimin e Krizave ka marrë njoftim në 112 se një person i panjohur nga Ura Bliznak në Bulevardin Serbia ka rënë në shtratin e lumit në vërshimet e lumit Vardar”, njofton QMK.Në vendngjarje ndodhen ekipet e Brigadës për mbrojtje nga zjarri (BPPZ) të qytetit të Shkupit, si dhe ekipet e MPB-së, të cilët përmes Qendrës për menaxhim me kriza kanë kërkuar mbështetjen dhe angazhimin e ekipeve të specializuara të kërkimit të ujit nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim.

Kjo kërkesë i është përcjellë ZSHS-së për marrjen e masave dhe aktiviteteve në juridiksionin e saj, për gjetjen e personit, thuhet në njoftimin e KKM-së dërguar mediave.

Related posts

Shqiptarët vendimtarë për fitore në rrethin e dytë!

I.A

Disa komuna të Shkupit pa rrymë

D V

OSBE/ODIHR do t’i shpallë vlerësimet e para për zgjedhjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky