Agjencia Zhurnal.mk.

Kërkohen ndihmë për 11-vjeçarin nga Drogomishti i Madh i Kërçovës

Shkup, 1 shtator – Fondi Besa ka bërë thirrje për ndihmë për 11-vjeçarin Lorik Zendeli, nga Kërçova, i cili ka nevojë për trajtim mjekësor jashtë Maqedonisë së Veriut.

 

Në njoftimin e publikuar në opinion, thuhet se Loriku ka vështirësi të shumta në ushqim, frymëmarrje dhe komunikim.

“Familja Zendeli mori përgjigje negative për trajtimin e Lorikut jashtë vendit nga Fondi Shëndetësor i RMV-së, edhe pse u shterën të gjitha mundësitë në spitalin shtetëror, ata nuk e miratuan dhe shuan ëndrrën e një fëmije për t’u shëruar dhe për ta shijuar jetën si çdo fëmijë në këtë botë”, thuhet në njoftim.

Informacionet për të ndihmuar, i keni më poshtë:

Related posts

Gjykata Penale: Nëse Rashkovski keqpërdor lejen për të dalë, atëherë do t’i caktohet paraburgim

D V

Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

Redaksia

Filipçe: Nga mesi i tetorit do të ketë masë të re me të cilën do të mund të funksionojnë vetëm qytetarët e vaksinuar plotësisht

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More