Agjencia Zhurnal.mk.

Kërçovë, iu dha lamtumira e fundit Gazmend Ukallit

Kërçovë, 4 dhjetor – Sot në mesditë në Kërçovë ju dha lamtumira e fundit Gazmend Ukallit i cili humbi jetën në aksidentin me autobus në Bullgari. Për t’i dhënë lamtumirën ishin mbledhur familjarët, miq dhe kolegët mes të cilëve edhe lideri i BDI Ali Ahmeti.

 

Në nderim të të ndjerit u lexuan disa referate nga kolegët dhe miqtë, ndërsa të pranishëm në këtë ceremoni varrimi ishin edhe familjarët e të fejuarës së Gazmendit, Albina Belulit nga Tetova e cila gjithashtu humbi jetën në këtë tragjedi.

Gazmendi dhe Albina kishin qëndruar në Turqi 3 ditë bashkë për të festuar ditëlindjen e 27 të Gazmendit, por që në kthim për në shtëpi humben jetën në aksidentin tragjikë bashkë me 43 persona të tjerë./TV21

Related posts

Ndarja e ministrive mes partive, reagime në prizmin etnik

Redaksia

Rreth 20 mijë vaksina “AstraZeneca” dhe “Sputnik” pritet të arrijnë javën e ardhshme

Z H

Micevski: Prisja nga BDI si parti e gjelbër ta drejtojë Ministrinë e Bujqësisë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More