Agjencia Zhurnal.mk.

“Kërcënimi nga sulmet kibernetike”, BE garanton mbështetje për Ballkanin Perëndimor

Tiranë, 20 Shtator – Ambasadorja e BE-së në Shqipëri Christiane Hohmann ka shprehur mbështetjen e palëkundur të BE-së për Shqipërinë.

 

Duke iu referuar sulmeve kibernetike iraniane ndaj vendit tonë, ambasadorja e BE-së tha se kërkohen masa sigurie për të zbutur kërcënimin e sulmeve kibernetike.

“Kërkohen masa sigurie për të zbutur kërcënimin e sulmeve kibernetike në infrastrukturën e qytetit të inteligjent. BE tashmë është dhe do të vazhdojë të mbështesë partnerët e #Ballkanit Perëndimor dhe # Shqipërinë për të zbuluar, përgjigjur dhe rritur qëndrueshmërinë e tyre ndaj sulmeve kibernetike”, shkruan ambasadorja e BE-së në Twitter .

Christiane Hohmann mori pjesë në konferencën e mbajtur sot nga Dhoma Amerikane e Tregtisë.

Related posts

QMK: Pjesa më e madhe e fshatit Llazhan është nën ujë, banorët e rrezikuar evakuohen

Redaksia

Trajanov: Xhaferi nuk mund të pranojë informacion që nuk përmbushë kriteret e rregullores

Z.H

Raporti i TI: Nuk ka interes kundër korrupsionit në urbanizëm dhe ndërtimtari

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More