Agjencia Zhurnal.mk.

Kërcënimet me bomba përhapen edhe në qytetet tjera, kërcënohen pesë shkolla në Kavadar

Kavadar, 5 dhjetor – Kërcënime për bombë janë pranuar sot në mëngjes në pesë shkolla në Kavadar, informacion për MIA-n e konfirmoi Riste Samarxhiev, zëdhënës i SPB Veles.

“Sot rreth orës shtatë në Stacionin Policor të Kavadarit është denoncuar se në adresat elektronike të pesë shkollave, dy shkollave të mesme dhe tri shkollave fillore në Kavadar është dërguar kërcënim për vendosjen e eksplozivit. Menjëherë pas marrjes së kallëzimit, nga nëpunësit e policisë janë ndërmarrë masa për evakuim të sigurt të shkollave dhe në vijim janë kontrollet antiterroriste dhe po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit”, informoi Samarxhievi.

Related posts

Kovaçevski e dënoi djegien e objektit të Qendrës së komunitetit bullgar në Manastir

Xh M

Të shpejtohet apo jo/ Maqedonia me tre shpejtësi lidhur me ndryshimet kushtetuese

Xh M

Në Tetovë do të prodhohen vetura elektrike, Qeveria aprovoi ndihmën shtetërore për fabrikën e re

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More