Agjencia Zhurnal.mk.

Kërcen nga aeroplani dhe tenton të arratiset derisa fluturakja po bëhej gati të ngritet në ajër – FBI heton incidentin në aeroportin e Los Angeles

Në aeroportin ndërkombëtar të Los Angeles, një pasagjer është hospitalizuar pasi kërceu nga aeroplani që lëvizte nga terminali në drejtim të pistës.

 

Ky burrë fillimisht kishte tentuar të futet në kabinën e pilotit, dhe më pas arriti të hap derën dhe të kërcej mbi rampën e daljes në rast rreziku, transmeton Telegrafi.

Ky burrë është arrestuar, kurse lëndimet që i ka pësuar nuk janë të rrezikshme. Në anën tjetër, FBI është duke hetuar incidentin.

Ky është incidenti i dytë që po ndodhë në LAX gjatë dy ditëve të fundit, pasi që premten një burrë me veturën e tij u përplas në rrethojën e aeroportit.

Related posts

Rusia do të ndërpresë furnizimin me energji elektrike ndaj Finlandës

Xh M

“Standard dhe Purs” e uli rejtingun e Rusisë

Xh M

Bombë në AIR Serbia, policia në vendngjarje, evakuohet e gjithë zona

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More