Agjencia Zhurnal.mk.

Keqpërdor identitetin e një klienti të bankës në Ferizaj, tërheq një shumë të madhe parash

Policia e Kosovës po heton një rast në Ferizaj ku një menaxher i një banke ka njoftuar se një person i dyshuar, pasi kishte prezantuar disa dokumente origjinale, duke keqpërdorur identitetin e një klienti të bankës ka arritur që nga llogaria e tij të tërheq një shumë të madhe parash.

 

Rasti ka ndodhur në Ferizaj, më 17 nëntor.

“Ankuesi mashkull kosovar-menaxher i bankës, më 23.11.2021 ka raportuar se një person i dyshuar, pasi kishte prezantuar disa dokumente origjinale, duke keqpërdorur identitetin e një klienti të bankës ka arritur që nga llogaria e tij të tërheq një shumë të madhe parash”, thuhet në raport.

Njësitet policore janë duke hetuar rastin. 

Related posts

Tragjedi në qendër të Shkupit, gjendet trupi i pa jetë i një të riu

D V

Grabitet noteri në Sarandë/ Hajdutët morën 20 milion lekë dhe 2 çelsa makine

D V

Tre të arrestuar në Vlorë/ Njëri prej tyre me pistoletë, tjetri kishte thyer masën ‘arrest shtëpie’

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More