Agjencia Zhurnal.mk.

Keni parë se sa i “ashpër” është një VW Golf 1 me 455 kuaj fuqi? Nëse jo, ja ku e keni!

Pavarësisht se është prodhuar më shumë se katër dekada më parë, ky Volkswagen Golf i gjeneratës së parë “nuk ka mëshirë” as për makinat shumë, shumë më të reja.

 

Bëhet fjalë për një veturë e cila tanimë thuhet se ka një motor me deri në 455 kuaj fuqi, përcjell Telegrafi.

Siç bëhet e ditur, kjo veturë e tillë është bërë nga një ekip tifozësh gjermanë të garuesve klasikë.

Kështu, ai tanimë mund të thuhet se është i gatshëm dhe madje i “ashpër” edhe për të dalë në garë. 

Related posts

Furgoni i ri nga Renault fiton çmimin ndërkombëtar ‘Furgoni i Vitit’ 2022

D V

Honda prezantoi SUV e parë elektrikë dhe tre koncepte

D V

Audi A8 e re vjen në dhjetor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More