Agjencia Zhurnal.mk.

Këngëtarët shqiptarë që nuk ju gënjyen kurrë: Ju prezantojmë VIP-at me klikime reale

CEO i Acromax dhe Arkiva Shqip, Aldor Nini, ka berë shumë bujë në media pasi zbuloi emrat e artistëve që kanë klikimet e blera ku përmendi Ledri Vulën, Alban Ramosaj dhe Ardit Çunin.

 

Për herë të parë ai ka zbuluar për moderatoren Ester Bylyku në emisionin ‘Glamour Zone’ nëse Noizy ka klikime të blera, si dhe Enca, e cila dyshohet prej vitesh nga publiku se nuk ka klikime reale.

Gjithashtu ka zbuluar këngëtarët me klikime reale në youtube.

Ja si iu përgjigj rubrikes: Klikime të blera apo reale?

Glamour Zone: Noisy 

Aldor Nini: Reale

Enca? 

Reale

Stresi?

Reale

Getoar Selimi, ai është vënë shumë herë në dyshim?

I kam kontrolluar të gjitha se edhe unë dyshoj kur shikoj shifra të  larta por janë reale

Don Jon?

Nuk kam informacion nuk e di.

Nora Istrefi?

Ka shumë kohë që kam bërë një verifikim. Kanë ca shifra me dyshim por nuk e di sasinë saktë. Nuk kam informacione aktuale

 Era Istrefi?

Me “Bon Bon“ I kam pasur reale, me të tjerat nuk kam fakte që mund ti ketë blerë

Elvana Gjata?

Ka qenë një pjesë e katalogut tonë dhe një pjesë e katalogut të saj. Gjithmonë I ka pasur reale

Dhurata Dora?

Reale

Majk?

Reale, E ka fiksim të bëjë 1 mln klikime në ditë. Por I ka reale.

Xhensila Myrtezaj me Ardian Bujupin me këngën “Çika Çika”

Super reale. Madje ka një audiencë të paparë në Gjermani, Zvicër dhe Austri

Glamour Zone: Që do të thotë kanë bërë namim me lekë

Meda?

Reale, I ka shumicën nga Gjermania, nuk i duhen ato nga Filipinet apo Indonezia

Flor Mumajesi?

Reale. Madje Flori ka qenë një nga ato persona që ka urryer blerjen apo falsifikimin. Ka thënë se asnjëherë nuk do të merrte pjesë në blerjen e klikimeve, pasi në fund të ditës do të donte të ishte autentik. Dua të di vetë sa i famshëm jam. Mund të ndodhë se Flori nuk bën një sasi të shumtë lekësh unë mendoj se e di shumë mirë sa e do audience dhe sa I suksesshëm është.

Albërie Hadërgjonaj?
Reale

Beatrix Ramosaj, meqë ke folur për Alban Ramosaj që I ka të vjedhura po motra?

Nuk kam informacion.

Related posts

Policia e Los Angeles vizitojnë shtëpinë e Will Smith pak ditë pasi goditi me shuplakë Chris Rock

D V

“Çikat e Prishtinës”, Vesa Luma dhe Jehona Sopi pozojnë së bashku në fotosesionin e ri

D V

Coldplay kanë realizuar një bashkëpunim muzikor me Selena Gomez, për të rritur suksesin e tyre në mesin e fansave të rinj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More