Agjencia Zhurnal.mk.

Këngëtarët që votuan në zgjedhjet lokale

Gjatë ditës së sotme (e diel) në Kosovë po mbahen zgjedhjet lokale.

 

Qendrat e votimit janë hapur nga ora 07:00 dhe pritet të mbyllen në ora 19:00, ndërsa deri në ora 15:00 kanë votuar 379 mijë e 180 qytetarë,

Përveç qytetarëve, të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar edhe disa prej emrave të njohur të estradës, të cilët kanë kryer obligimin tyre qytetarë edhe në këto zgjedhje.

Disa nga këngëtarët e artistët, kanë treguar edhe përmes rrjeteve sociale se tashmë kanë përfunduar procesin e votimit.

Mozzik

Reperi Mozzik ishte ndër të parët që postoi një fotografi teksa shihet duke votuar në një qendër të votimit në Ferizaj.

Foto: Mozzik/InstaStory

Edona Llalloshi

Edhe Edona Llalloshi ka votuar në orët e para të së dielës: “Vota ime për Prishtinën tonë, për një të ardhme më të mirë”, ka shkruar këngëtarja në një postim në Instagram.

Foto: Edona Llalloshi/Instagram

Gresa Behluli 

Këngëtarja Gresa Behluli në një postim në Instagram u shpreh se ka votuar për një Prishtinë më të mirë.

Foto: Gresa Behluli/Instagram

Fjolla Morina

Fjolla Morina ka votuar në Fakultetin e Filologjisë në Prishtinë, në një prononcim për T7, këngëtarja tha se e ka kryer obligimin e saj qytetar dhe shpreson që Kosova të bëhet një shtet më i fortë se Shqipëria, madje ajo ka folur edhe për ambiciet e saj për t’u futur në politik.

“Ka raste qe e kam menduar, por më mirë jo. Ndoshta mundet me ndodhë ndonjëherë më vonë, pse jo”, ka thënë ajo.

Foto: T7

Related posts

Adele flet hapur për lidhjen e re: Është hera e parë që e dua veten dhe mund t’i dua edhe të tjerët

D V

Adelina Tahiri vjen plot stil me të zeza në prurjen e re

D V

Historia pas korsetit të printuar 3D të Kylie Jenner

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More