Agjencia Zhurnal.mk.

Këlliçi do përballet me Veliajn në Tiranë

Belind Këlliçi do të jetë kandidati demokrat që do të garojë përballë Erion Veliajt për bashkinë e Tiranës.

Nga primaret për bashkinë e Tiranës që u mbajtën të dielën, Belind Këlliçi dhe Ilir Alimehmeti dolën në balotazh.
Por këtë mbrëmje, Alimehmeti njoftoi tërheqjen nga balotazhi.

“Do të adaptojmë model amerikan të garës, modelin presidencial. Kam kënaqësinë time më të madhe të prezantoj krahun tim të djathtë në këtë fushate deri në 14 maj, dhe pas 14 majit nënkryetarin e bashkisë së Tiranës”, u shpreh Belind Këlliçi për mediet.

Në primaret që u mbajtën të dielën, Këlliçi mori 4040 vota nga anëtarët dhe simpatizantët demokratë, ndërsa Alimehmeti 2196 vota.

Related posts

Shqipëri, 9 vatra aktive zjarri në sipërfaqet pyjore

D V

Tejkalohen shifrat para krizës, Shqipëria i vetmi vend me rritje fluturimesh në periudhën 24 shkurt-2 mars

D V

Raporti i OSBE për zgjedhjet në Shqipëri, vjen reagimi i parë nga SHBA

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More