Agjencia Zhurnal.mk.

Kejn “shkruan” historinë, kalon rekordin e Linekerit

Harri Kejn arriti të gjente “rrugën” e rrjetës për herë të parë, në këtë Kupë Bote, gjatë fitores së Anglisë, 3 me 0, kundër Senegalit.

Me këtë gol të shënuar, Hari Kejn u bë zyrtarisht golashënuesi më i mirë në historinë e “3 luanëve”, për llogari të kompeticioneve të madhore ndërkombëtare, Evropiane dhe Kupa Bote.

“Hurricane” arriti kuotën e 11 golave, duke kaluar “një herë e mirë”, legjendarin Gari Lineker, i cili ishte në kuotën e 10 golave.

Related posts

Burim Aliu me licencë për boksin amator dhe me shume plane për te ardhmen

A.S.

Dybala rrezikon dënimin me një muaj për shkak të hetimit të Juventusit

D V

Përfundon rrugëtimi i Bad News Eagles në turneun më të madh të CS:GO, ekipi nga Kosova pavarësisht humbjeve bëri paraqitje solide

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More