Agjencia Zhurnal.mk.

Katërmbëdhjetë raste të reja me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë u raportuan të mërkurën 14 raste të reja me koronavirus, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

 

Sipas raportit të saj ditor, rastet e reja rezultuan pas testimit të 2,140 mostrave.

Në 24-orëshin paraprak nuk u raportua për asnjë viktimë, ndërsa si të shëruar u konfirmuan 61 pacientë.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 515.

Që nga fillimi i pandemisë, Kosova ka regjistruar mbi 160,000 raste të të infektuarve dhe 2,974 viktima.

Deri të mërkurën, mbi 681,000 qytetarë të Kosovës janë vaksinuar plotësisht kundër koronavirusit.

Related posts

LirohetDardan Molliqaj dhe të tjerët

N E

Kryeministri Kurti me disa ministra mbërrijnë në vendin e aksidentit në Kroaci

D V

Me video-mesazh për Kosovën, Biden: Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri i palëkundur i Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More