Agjencia Zhurnal.mk.

Katër persona vdesin pas rrëzimit të një aeroplani në Ukrainë

Një aeroplan i vogël është rrëzuar në perëndim të Ukrainës, duke lënë të vdekur pilotin lokal dhe tre pasagjerë amerikanë në bord.

 

Policia ka thënë se aeroplani Aerospool WT10 Advantic, është rrëzuar në një shtëpi, në fshatin, Sheparovtsi, në rajonin Ivano-Frankivsk, më 29 korrik.

Të tre pasagjerët kanë qenë hebrenj hasidikë nga Shtetet e Bashkuara, ka thënë Komuniteti i Hebrenjve në Ukrainë.

Një grua dhe dy fëmijë, që kanë qenë brenda shtëpisë, kanë arritur të ikin pa u lënduar nga rrëzimi, ka thënë policia.

Related posts

Orban i qaset me kujdes Kinës para zgjedhjeve

D V

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finland

Xh M

Kush janë 10 qytetet më të shtrenjta në botë?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More