Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundojnë katër ndeshjet e sotme në Ligën e Parë, këto janë rezultatet

Liga e Parë u rikthye në aksion, me dy ndeshjet e zhvilluara gjatë ditës së djeshme.

Stinori pranveror ka filluar me xhiron e 15-të, ku sot janë në program edhe katër takime të tjera, nga dy në të dy grupet, shkruan Gazeta Olle.

Në Grupin A takohen Besa e Pejës kërkon këndelljen ku do të ketë përballje të vështirë ndaj Lirisë së Prizrenit.

Në duelin tjetër, Istogu nuk do ta ketë aspak të lehtë ndaj A&N, ku të dy skuadrat kërkojnë pikët e plota.

Në Grupin B, Ferizaj udhëton drejt Prishtinës ku do të ketë punë me Flamurtarin dhe në rast fitoreje do të ngjitej në pozitën e parë.

Ndeshja tjetër e këtij grupi zhvillohet në mes të Vitisë dhe 2 Korrikut. Për vendasit një rezultat pozitiv ka rëndësi jetike, pasi gjenden në vendin e fundit në tabelë.

Të gjitha ndeshjet fillojna nga ora 13:00.


Grupi A

FT BESA 3 – 2 LIRIA 

FT ISTOGU 1 – 0 A&N 

Grupi B

FT FLAMURTARI 1 – 2 FERIZAJ

FT VITIA 0 – 1 2 KORRIKU 


/Gazeta Olle/

Related posts

ASH të shtunën mbledh organet drejtuese, vendos për hyrjen në Qeveri

Xh M

KSHZ: Deri tani vetëm 15 kandidatë të pavarur kanë arritur të mbledhin nënshkrime

Z.H

Temperaturat e larta, qytetarët: Nuk mund t’i ndalim punët

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More