Agjencia Zhurnal.mk.

Katër bursa për studime në Kinë për vitin 2022/2023

Shkup, 11 janar – Qeveria e Republikës Popullore të Kinës për vitin 2022/2023 ndan katër bursa për studime deridoplomike (të rregullta), të magjistraturës dhe të doktoratës dhe specializime – një bursë nga Qeveria e RP të Kinës dhe tri bursa të njëanshme.

 

Regjistrimi është onllajn në http//en.csc.edu.cn/studyinchina ose në www.campuschina.org,, ndërsa afati është 10 shkurt 2022.

Në Konkursin të cilin e publikoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka informacione për dokumentet e nevojshme dhe kushtet për aplikim, si dhe kontakte për më shumë hollësi për bursat.

Kandidatët do t’i zgjedhë Ambasada e RP të Kinës në Shkup, ndërsa ata që do të pranohen do t’i fillojnë studimet nga shtatori i këtij viti.

Related posts

Kastriot Rexhepi: Nëse do të paraqitesha në foltore në Parlament, do kishte tensione sikur më 27 Prill

D V

Zejdi: E lëshoj Alternativën, mund ta lë edhe mandatin e deputetit, nëse partia vendos ta rrëzojë Qeverinë bashkë me Levicën

D V

Mot më i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More