Agjencia Zhurnal.mk.

Kate Middleton dhe Princi William po kalojnë kohën më të mirë në Wimbledon

Kate Middleton dhe Princi William pëlqejnë tenisin mjaft shumë.

 

Të Shtunën, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit morën pjesë në ndeshjen finale të beqareve për femra në Wimbledon, shkruan ET.

Ku Ashleigh Barty mundi Karolina Pliskova, duke e bërë atë kampionen e parë në Australi për gratë në Wimbledon që nga Goolagong Cawley në 1980, transmeton lajmi.net.

Për rastin në All England Lawn Tenis and Croquet Club (AELTC) në Londër, Angli, Kate veshi një fustan të gjelbër veror dhe taka të bardha.

Ndërsa William, kishte një kostum blu të çelur. Çifti dukej se po kalonin bukur ndërsa vazhdimisht qeshnin dhe duartrokisnin gjatë lojës.


Në turmë ishte edhe një fytyrë tjetër e njohur, shoqja e Meghan Markle, Priyanka Chopra Jonas, ishte ulur vetëm disa rreshta pas William dhe Kate, së bashku me shoqen e saj, Natasha Poonawalla.

Një tjetër njeri i famshëm në tribuna ishte legjenda e tenisit Billie Jean King, e cila ishte ulur menjëherë pas mbretërve.


Përveç brohoritjes në tribuna me burrin e saj, Kate, e cila është një mbrojtëse mbretërore e AELTC, gjithashtu iu dha nderimi për të paraqitur Ashleigh me trofeun e saj.

Related posts

Thuhet se ia ka ‘marrë mendjen’ Kylian Mbappe, rrëfehet modelja italiane

D V

Askush nuk mund të qëndrojë indiferent ndaj stilit të veçantë të Dua Lipës

D V

Kim Kardashian thotë se është zemërthyer pas tragjedisë në festivalin “Astroworld”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More