Agjencia Zhurnal.mk.

Katër artistë bëhen bashkë për ti kënduar ‘Shkupit Dardan’

Me 12 Gusht mbushen plot 109 vite nga çlirimi i kryeqyetit të Vilajetit të dikurshëm të Kosovës, Shkupit tonë. 

Në kujtim të emrave të shquar si Hasan Prishtina, Bajram Curri,Bajram Daklani, Nënë Tereza e shumë të tjerë por dhe si amanet për ruajtjen e traditës ndër brezat e rinjë vjen projekti i ri “Shkupi Dardan”.

Teksti dhe muzika mbajnë autorësi të Avni Qahilit kurse për ta interpetuar janë bërë bashkë Shkodran Tolaj, Besiana Mehmedi, Miranda Hashani e Visar Rexhepi, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Kjo këngë ka tekst me mesazh të fuqishëm kurse muzikë e orkestracion të kohës dhe vjen me një videoproduksion mjaft të veçantë në koncept dhe unitet.

Related posts

Koha kur Loredana mori pjesë në klipin e Yll Limanit

Lea Muslija

“I tejkaluat parashikimet, bravo iu qoftë”, Iliri i “BBV’ reagon pas lajmit për shtatzëninë e Einxhel

Lea Muslija

Pas Don Xhonit, Gani Geci takohet edhe me Azet

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More