Agjencia Zhurnal.mk.

Katari e mbulon me para David Beckhamin, legjenda angleze do të jetë imazhi zyrtar i Kupës së Botës 2022

David Beckham është një legjendë e futbollit, pasi ka luajtur për klube të mëdha dhe Kombëtaren e Anglisë.

 

Legjenda angleze është tërhequr që disa vite nga futbolli dhe tani është president i skuadrës amerikane Inter Miami.

Por anglezi vazhdon të jetë një nga personat më të kërkuar në botën e sportit, për të qenë imazhi i klubeve apo organizatave të ndryshme.

46-vjeçari ka arritur marrëveshje me shtetin e Katarit të cilët do ta mbulojnë me para atë.

The Sun ka raportuar se Beckham do të jetë imazhi zyrtar i Kampionatit Botëror ‘Katari 2022’.

Gjithnjë sipas tabloidit anglez Becks ka arritur një marrëveshje 10 vjeçare me Katarin nga e cila do të fitojë në total 150 milionë funte, apo 15 milionë pagë vjetore.

Përveç që do të jetë imazhi zyrtar i Kupës së Botës, Beckham do të përkujdeset që Beckham të reklamojë bukuritë natyrore të Katarit, plazhet e shumta dhe hapësirat publike.

Gjithashtu legjenda angleze do të luftojë edhe për të drejtat e barabarta të grave, si dhe gjatë Kampionatit Botëror do të mund të shpalosen edhe flamujt e komunitetit LGBTI.

Marrëveshja mes palëve pritet të zyrtarizohet gjatë ditëve në vijim.

Related posts

Memphis Depay po ndihmon Barcelonën të harrojë Leo Messin – paraqitjet e tij këtë vit tregojnë se është futbollist i nivelit të lartë

D V

Jose Mourinho e këshillon Granit Xhakën, pasi futbollisti shqiptar u infektua me COVID-19: Merre vaksinën dhe je i sigurt

D V

Ganiu inspekton punimet në stadiumin e FC Shkupit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More