Agjencia Zhurnal.mk.

Kasami goditet me shkrepëse në kokë në ndeshjen ndërmjet Young Boys dhe Baselit

Ndeshja e Superligës së Zvicrës ndërmjet Young Boys dhe Baselit është përshkuar me tensione, ndërsa nuk kanë munguar edhe incidentet.

 

Në takimin e zhvilluar në Stade de Suisse Wankdorf, të parët shënuan vendasit, ndërsa pa përfunduar pjesa e parë mysafirët e barazuan rezultatin.

Dhe derisa lojtarët e Baselit po e festonin golin e barazimit, mesfushori shqiptar, Pajtim Kasami, është goditur me një shkrepëse në kokë.

Incidenti ndodhi pas minutës së 37-të, kur u barazuan shifrat, ndërsa pamjet e shfaqin momentin e goditjes së Kasamit.

Sidoqoftë, 29-vjeçari është riaftësuar shpejt dhe ndeshja ka vazhduar.

Related posts

Juventus mendon ta zëvendësojë Dybalan me brazilianin Neres

D V

Arteta konfirmon bisedimet për kthimin e mundshëm të Wengerit te Arsenali

D V

Mourinho i indinjuar me kartonin e kuq të Pellegrinit: Do të apelojmë atë, duhet të luaj në derbi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More